czerwony neon nudesy

Jakie były największe sex magazyny w historii? Kto rozgrywał karty na polu gazet erotycznych po za Playboyem? Sprawdź już teraz!

Na miano twórcy najpopularniejszego magazynu z erotycznymi zdjęciami niewątpliwie zasłużył Hugh Hefner. Ten amerykański wydawca stworzył wokół swojego czasopisma prawdziwe imperium, którego powszechnie rozpoznawalnym symbolem stał się słynny króliczek. Hefner nie był jednak ani pierwszą, ani jedyną osobą, która zdecydowała się wydawać magazyn z erotycznymi zdjęciami.

Do połowy dwudziestego wieku magazyny z erotycznymi zdjęciami stanowiły zjawisko niszowe. Jednak wraz z nastaniem lat pięćdziesiątych weszły one do mainstreamu i zaczęły być sprzedawane na masową skalę. Rok przed tym, jak na amerykański rynek wkroczył Playboy, powstał magazyn Modern Man. Tak jak i w Playboyu, zawarte w nim były fotosy roznegliżowanych gwiazd Hollywood wraz ze sporą dawką rozrywkowych treści.

Konkurenci Hefnera

Kolejnym po Hefnerze potentatem wydawnictw erotycznych stał się Bob Guccione wraz ze swoim magazynem Penthouse. W odróżnieniu od właściciela Playboya posiadał on wiedzę z zakresu fotografii. Wykorzystał ją do tego, aby nadać zdjęciom ze swojego czasopisma charakterystyczny styl. Polegał on na lekkim rozmazywaniu fotografii i na ukazywaniu modelek, które nie patrzyły wprost w obiektyw.

Erotyka to częsty motyw w malarstwie. Przeczytaj nasz tekst o nietypowych malarskich inspiracjach na nudesa!

Penthouse był też odważniejszy od Playboya. Na jego łamach pokazywano więcej szczegółów nagiego ciała, co w latach dziewięćdziesiątych ostatecznie doprowadziło do tego, że pismo przekwalifikowało się z softcore’owego na hardcore’owe. Pod pewnym względem Guccione korzystał jednak także z pomysłów Hefnera. Podczas gdy stałym elementem Playboya były Playmates miesiąca i roku, Penthouse miał swoje Pets of the Month i Pets of the Year.

Rozwój filmów pornograficznych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych sprawił, że sprzedaż magazynów ze zdjęciami erotycznymi zaczęła spadać. Znalazł się jednak ktoś, kto w latach dziewięćdziesiątych wstrzyknął w tę branżę nową krew. Tym kimś był słynny Larry Flynt, wydawca magazynu Hustler. Wyszedł on w kierunku czytelników z zupełnie nową propozycją. Zdjęcia zawarte w Hustlerze miały zdecydowanie inny charakter niż te z Playboya czy nawet z Penthouse’u. Był to czysty hardcore, nie stroniący od bezpośrednich obrazów genitaliów, penetracji, a także fetyszy czy niestandardowych aktów seksualnych.

Erotyka dwudziestego pierwszego wieku

Z bardziej współczesnych przykładów można wymienić chociażby brytyjski magazyn Nuts, którego sztandarową modelką była seksowna Lucy Pinder, a także czasopismo ZOO. Oba te czasopisma charakteryzowały się podobnym stylem i erotyczne zdjęcia przeplatały tematyką sportową czy motoryzacyjną.

Chcesz pooglądać najlepsze sex fotki? Odwiedź naszą galerię!

Na polskim gruncie do niedawna działały zaś takie magazyny jak CKM oraz Twój Weekend. Teraz są już one zamknięte, jednak w trakcie ich istnienia, zwłaszcza na okładkach CKM-u, pojawiło się wiele znanych Polek, które rozpalały męską wyobraźnię swoimi wdziękami. Na dzień dzisiejszy magazyny ze zdjęciami erotycznymi są w odwrocie, jednak być może wrócą one jeszcze kiedyś w innej formie.


Leave a Reply


ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry